שעות פעילות:

יום א - יום ה ( 9:00-18:00 ) 


במדינת ה"כאן ועכשיו" בואו נדאג לשמירת הכיסוי הביטוחי שלנו לפני שנתעורר ונגלה שכבר מאוחר

בימים אלו בהם כמות הנדבקים היומית עומדת על אלפי נדבקים ביום, כמות המובטלים קרובה כבר למיליון איש ומספר העסקים בסכנת סגירה מגיע לכ-60 אלף, מרחפת בעיה נוספת והיא הסיכון להיות במצב של אובדן כושר עבודה או חלילה מוות. אמנם עדיין רב הנסתר על הגלוי במחלה זו ואין ממצאים סופיים או הבנה סופית להשלכותיה הבריאותיות העתידיות, אך אחד הדברים הברורים, הוא שקיימות השלכות בריאותיות לפחות על כ-20% מהאוכלוסייה שנפגעה מהמחלה. 
 
לקריאת המאמר 
לאחרונה, מסקרת התקשורת סיפורים על חולים שחשבו כי הבריאו מהמחלה, אך הם ממשיכים לחוש עייפות, סובלים מבעיות נפשיות, דופק גבוה, סטרס, עייפות, בעיות בזיכרון ולחץ דם גבוה. הרופאים שמתראיינים מציינים כי חלק מהמחלימים סובלים או יסבלו בעתיד מקרישיות בדם, בעיית ריאות, אירועים מוחיים, מחלות זיהומיות, בעיות פוריות אצל גברים, בעיות עצביות ואף סיכון לצורך עתידי בהשתלות איברים. 

כסוכני ביטוח אנו נתקלים במצבים שונים בחיים בהם אנשים נמצאים במצב של אי עבודה כתוצאה מאבטלה/חל"ת, עסקים שירדו בהכנסותיהם ועצמאים שלא יכולים לעבוד וכתוצאה מכך הם נאלצים לפדות את התכניות הפנסיוניות שלהם כדי לעבור את התקופה הקשה. 

נושא מורכב זה לא עולה מספיק לסדר היום הציבורי. 

במדינת ה"כאן ועכשיו" אנשים לא יודעים כי הם חייבים לעשות כל מאמץ כדי לשמור על התכניות הפנסיוניות שלהם, בעלות מינימלית שתשמור על הכיסויים ועל התכנית פעילה, לא רק כדי לשמור על הפנסיה העתידית, אלא כי בקרנות הפנסיה/ביטוח מנהלים קיימים רכיבים נוספים שידאגו לנו שלא נגיע לפת לחם, או שנהיה תלויים בחסדיה של המדינה. 

בתכניות הפנסיוניות קיים כיסוי לאובדן כושר, בתקופה בה הפחד מהאי נודע ממחלות מרחף על כולנו. התכניות מכסות אותנו בגובה של עד 75% מהשכר ברוטו שהשתכרנו מלפני שהפכנו להיות עוד מספר בביטוח לאומי או בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. 

יתכן שחלק מאוכלוסיית ה"לא עובדים", נמצאת כבר עתה במצב של אי יכולת לחזור לעבוד, מסיבות רפואיות, גם אם אין לה מעסיק כרגע והיא זכאית לתבוע תשלום מהתכנית הפנסיונית, אם דאגנו לשמור עליה ב"ריסק זמני". 

אל לנו להקל ראש בנושא הנ"ל. מאחר שחברת הביטוח הינה חברת סיכונים, יש לה את השיקולים שלה להעלאת הפרמיה לביטוחים או לתנאי קבלה חדשים, לכאלה שחלו עם או בלי השלכות, וכך גם כשנחזור לעבוד ונצטרך לפתוח תכנית חדשה או לחדש את התכנית הקיימת, החברות יבקשו הצהרת בריאות.

אם חלינו בקורונה, יתכן שהחברות יקבלו אותנו עם החרגות/תוספות וגם אם לא, סביר שהתעריף יהיה יקר יותר. 

אל לנו לחשוב כי רק חולי הקורונה בסיכון. כולנו עלולים לסבול מדיכאונות/חרדות/עייפות כרונית/בעיות לב/לחץ דם/כולסטרול ועוד מספיחי הסטרס ההולך ומתמשך.

תפקיד התקשורת והמדינה הוא להעלות נושא זה על סדר היום הציבורי-תקשורתי. המפקח על הביטוח, ד"ר משה ברקת, מצא כבר הקלות רגולטוריות בתקופה זו וחייב את חברות הביטוח לשמור על התכניות הנ"ל ללא פנייה ישירה של העמיתים.

יחד עם זאת, ודווקא עכשיו, אנחנו, כסוכני ביטוח, חייבים לעמוד על המשמר וזה בדיוק הזמן לבחון עם הלקוחות את אופי וטיב הכיסויים.

אצל הרופאים יש את שבועת היפוקרטס. לנו, כסוכנים, יש את חובת הנאמנות ללקוח, ללא שבועה.

דווקא בתקופות כאלה אנו נבחנים ותדמיתנו תלויה במה שנעשה.

הזדמנות פז לשפר את תדמיתנו.

* הכותבת הינה סוכנת ביטוח וחברת לשכה והוועדה הבין דורית בלשכה
טואול - בניית אתרים